WYPADANIE WŁOSÓW


Z ŻYCIA WŁOSA

Każdy włos żyje w pewnym cyklu. Najpierw przechodzi fazę wzrostu (ANAGEN, od 2 do 8 lat), następnie zaniku (KATAGEN, od 2 do 4 tygodni) i spoczynku(TELOGEN, od 2 do 4 miesięcy). W finale tej ostatniej wypada i robi miejsce dla następnego, który przystępuje właśnie do anagenu. Rozpoczyna się cykl życiowy kolejnego włosa. Tak więc tylko te z nich, które znajdują się w telogenie, wypadają, zostają na grzebieniu lub w wannie po umyciu głowy.
Włosy na głowie rosną ok. 1 cm w ciągu miesiąca. Jest ich średnio 100-150 tys. Dziennie może wypaść od 50 do 100.

Przyczyny wypadania włosów:
1.STRES
Doprowadza do skurczu naczyń krwionośnych, co pociąga za sobą gorsze ukrwienie skory głowy. Zakłóceniu ulega transport substancji odżywczych do cebulek, z których wyrastają włosy. W efekcie stają się łamliwe, osłabione i zaczynają wypadać.
2.ZABURZENIA HORMONALNE
U kobiet wiąże się to z brakiem równowagi hormonalnej - wyższym poziomem androgenów (hormonów męskich) we krwi. Terapię należy zacząć od wizyty u dermatologa, który powinien wykluczyć ewentualne choroby skóry, następnie wskazana jest wizyta u endokrynologa, który na podstawie badań dobierze odpowiednie leki.
3.BŁĘDY W PIELĘGNACJI, ZABIEGI FRYZJERSKIE
Włosy może osłabić źle dobrany szampon, suszenie suszarką, trwała ondulacja. Wszystko to jednak dotyczy tylko martwej części włosów i nie ma decydującego wpływu na ich wypadanie. Najlepiej zająć się włosami, które mają dopiero wyrosnąć. Jakość i gęstość zapewnia włosom ich dobre odżywianie. A to odbywa się od wewnątrz, a nie przez stosowanie balsamów i odżywek. Cebulki oplata sieć mikroskopijnych krwionośnych naczyń włosowatych. Za ich pośrednictwem dostarczane są substancje odżywcze. Tak więc pielęgnacja jest istotna, ale tylko dla włosów które już mamy. Aby znacząco odmienić wygląd włosów musimy zadbać o zdrową dietę.
4.NIEODPOWIEDNIE ODŻYWIANIE
Niedobór witamin i minerałów, zwłaszcza brak żelaza a także drastyczna kuracja odchudzająca powoduje wypadanie większej ilości włosów.
Warto przez 2-3 miesiące zażywać mikroelementy i witaminy (np. Revalid, Merz Special).
W codziennej diecie nie może zabraknąć świeżych owoców i warzyw, produktów dostarczających nienasycone kwasy tłuszczowe (ryby morskie, tran, oliwa z oliwek)

W JAKI SPOSÓB POMÓC:
- ampułki do wcierania w skórę głowy zawierające silnie skoncentrowane aktywne substancje, witaminy, aminokwasy, minerały, wyciągi roślinne ( np. Dercos, Vichy). Na efekty możemy liczyć po 2-4 miesiącach
- masaż owłosionej skóry głowy, który usprawnia krążenie przez min. 30 sekund
- zabieg mezoterapii czyli ostrzykiwanie skóry głowy preparatami stymulującymi wzrost włosów i wmacniającymi skórę głowy. Mezoterapia jest bardzo skuteczna, ponieważ odżywcze składnikitrafiają wprost do cebulek czyli tam gdzie powinny. Dzięki temu stają się gęstsze mocniejsze i przestają wypadać. Mezoterapia hamuje wypadanie włosów aż w 70%. Najlepiej wziąć kilka serii. Pakiet 4 zabiegów to ok.1250 zł(np. w klinice Ambroziak)

Wpis znajduje się na blogu sklepu: naturica.pl
http://naturica.pl/_blog/

Popularne posty