PURE COLLAGEN

Jakiś czas temu zostałam wytypowana do testowania tego suplementu diety ze strony: wwww.urodaizdrowie123.blogspot.com. Dostałam 2 opakowania po 100 tabletek ze sklepu: www.noblemedica.pl.

Wpierw trochę teorii na temat kolagenu. Kolagen jest najważniejszym białkiem wszystkich kręgowców. Stanowi ok. 30 % masy protein ludzkiego organizmu. Kolagen to także główny składnik budulcowy tkanki łącznej. Od niego zależy elastyczność skóry. Skutkiem utraty kolagenu są m.in. zmarszczki.
Kolagen pozyskiwany jest z karków młodego bydła (kolagen wołowy) oraz ze skóry ryb słodkowodnych. Kolagen wołowy jest zazwyczaj wstrzykiwany w formie implantów, ponieważ jest nierozpuszczalny i wcieranie go w skórę nie przynosi żadnych efektów.
Kolagen rybi jest aktywny biologicznie i ma postać żelu. Ma właściwości kosmetyczne i dermatologiczne, a co najważniejsze działa po bezpośrednim zaaplikowaniu na skórę. 


PURE COLLAGEN dostępny w sklepie www.noblemedica.pl zawiera hydrolizowany kolagen z ryb morskich wzbogacony o elastynę, który utrzymuje prawidłową strukturę i elastyczność skóry. Dodatkowo został wzbogacony o WITAMINĘ C i E oraz EKSTRAKT Z PESTEK WINOGRON co chroni skórę przed stresem antyoksydacyjnym, który może objawiać się przyśpieszonym procesem starzenia się organizmu, wypadaniem włosów oraz szybszym pojawieniem się zmarszczek. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry kości, zębów, dziąseł, chrząstki i naczyń krwionośnych oraz pomaga w regeneracji zredukowanej formy witaminy E. Ponadto witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.
Więcej informacji możemy poczytać na stronie sklepu: http://www.noblemedica.pl/glowna/8-pure-collagen.html

Jedno opakowanie zawiera 100 tabletek, cena w sklepie: 54,00 zł + DARMOWA DOSTAWA.
Zalecane jest stosowanie 4 tabletek dziennie (2 rano i 2 wieczorem).

Moja opinia: podczas zażywania kolagenu odstawiłam wszystkie inne witaminki, które brałam. Zażywałam 2 rano podczas śniadania i 2 wieczorem przy kolacji. Tabletki niestety śmierdzą rybkami, więc nie wąchamy ich za bardzo, tylko szybko połykamy, mimo, że są dość duże nie miałam żadnych problemów z połknięciem. Po skończeniu pierwszego opakowania mogę stwierdzić nawilżenie skóry, wygładzenie ciała i twarzy ( przez ten prawie miesiąc nie robiłam peelingu ciała, cóż nie miałam czasu, a skórę w dotyku mam przyjemnie gładką), włosy nie wypadały ale też wcześniej nie miałam z tym problemów, za to wydaje mi się, że tabletki wpłynęły na ich porost. I co najważniejsze przed okresem nie pojawiły się na twarzy żadne niespodzianki, które niestety zawsze lubią się pojawiać. Być może miało też na to wpływ dostarczanie dobrych kosmetyków, w tym czasie testowałam kremy Dr. Schrammka, Revitacell...W każdym razie jestem zadowolona z tabletek, zaczynam drugie opakowanie i po jego skończeniu napiszę czy zdecyduję się kupić następne. Tak więc C.D.N.

Popularne posty