PHYTO zestaw do włosów cienkich nadających objętość

Marka Phyto została stworzona w 1968 r. przez Patricka Ales. Jako pierwszy wykorzystał on do produkcji preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy roślinne składniki aktywne, maksymalnie redukując przy tym komponenty chemiczne (maksymalnie 10% składu preparatu). Stworzona przez niego firma obecnie używa do produkcji kosmetyków około 500 różnych wyciągów z roślin, głównie pochodzących z ich własnych plantacji, co umożliwia ścisłą selekcję i wybór najlepszych partii. Już sama nazwa pochodzi od starogreckiego słowa oznaczającego roślinę i jest to znakomite podsumowanie filozofii firmy.
Kosmetyki nie testowane na zwierzętach. Produkcja kosmetyków jest  przyjazna dla środowiska naturalnego.

Jako, że jestem posiadaczką włosów cienkich wybrałam na początek mojej przygody z marką szampon i odżywkę do włosów cienkich nadającym im objętość.

1. Szampon nadający włosom objętość PHYTOVOLUME
Pojemność 200 ml, cena ok. 40 zł

Szampon PHYTOVOLUME, opracowany specjalnie dla włosów cienkich i pozbawionych objętości, natychmiast nadaje im gęstość i sprężystość. Już od pierwszego zastosowania włosy wydają się znacznie gęstsze i grubsze. Potwierdzone zwiększenie OBJĘTOŚCI u 90%* osób stosujących szampon,
Potwierdzony wzrost GĘSTOŚCI u 81%* osób stosujących szampon, Więcej BLASKU u 90%* osób stosujących szampon.
Składniki: Wyciąg z chityny o właściwościach powlekających, w połączeniu z wyciągiem z czerwonych alg, sprzyja zwiększeniu obwodu włosa poprzez jego odpowiednie nawodnienie, zapewniając długotrwałą objętość fryzury. Wyciąg z guarany, znanej ze swoich właściwości energetyzujących, rewitalizuje łodygę włosa od samej cebulki, zaś wyciągi z krwawnika pospolitego i pięciornika kurzego ziela, odznaczających się działaniem ściągającym i tonizującym, nadają włosom lekkość i sprężystość.
Szampon w bardzo fajnej aluminiowej butelce, zapach ziołowy, konsystencja dość gęsta, wystarczy naprawdę niewielka ilość, aby powstała piana i przez to bardzo wydajny. Szampon ma kolor brązowy.

2. Ekspresowa odżywka nadająca włosom objętość PHYTOBAUME VOLUME
Pojemność 150 ml, cena: ok. 47 zł

Balsam PHYTOBAUME VOLUME, stosowany po każdym myciu, natychmiast ułatwia rozczesywanie włosów cienkich, jednocześnie nie powodując ich zbędnego obciążenia. Włosy łatwo się układają, są bardziej „jędrne”, widocznie gęstsze i bardziej lśniące.
Formuła bez silikonu.
Składniki: Wyciąg z glediczji otula włos, sprawiając, że Twoja fryzura staje się gęstsza, bardziej sprężysta i lśniąca.Wyciąg z czerwonych alg sprzyja właściwemu nawodnieniu włosów na całej długości, nadając im trwałą objętość. Ekstrakt z czarnego bzu, znany ze swych właściwości nawilżających, przywraca włosom miękkość i sprężystość.
Odżywka gęsta, koloru białego, nakładam po spłukaniu szamponu i trzymam trochę, po czym spłukuję, od razu czuć wygładzenie włosów.

Moja opinia: po pierwszym użyciu produktów nie wyczułam żeby moje włosy były gęstsze, ale za to były niesamowicie gładkie, nawilżone, dobrze się układały, nie było problemów z rozczesaniem.  Już po kilku myciach oprócz super wygładzenia, błysku mogę stwierdzić - tak obietnica producenta działa! Włosy są lekko odbite od nasady, optycznie wyglądają jakby było ich więcej no i ta gładkość, dotykam je i nie mogę się nadziwić, że są tak przyjemne w dotyku. Robią wrażenie jakby były zdrowsze i lepiej odżywione, może jak dla mnie za bardzo puszyste. Tak pozostanę przy tych kosmetykach, ale myślę, że popróbuje inne zestawy, których jest całe mnóstwo np. do włosów zniszczonych, do częstego stosowania, na pewno skuszę się na jakąś maskę i serum…

Uwaga: stosować dwa razy w tygodniu naprzemiennie z szamponem do częstego stosowania PHYTOPROGENIUM lub PHYTOPANAM.

A zresztą popatrzcie i poczytajcie sami:www.phyto.pl
Kosmetyki PHYTO możemy kupić tu: www.aptekagemini.pl lub tu: www.sklepestetyka.pl

Popularne posty