Lipowy płyn micelarny SYLVECO

Prawdę mówiąc rzadko używam płynów micelarnych, wolę tradycyjny kilkuetapowy sposób oczyszczania twarzy: żel, mleczko, tonik. Wiem, że płyn micelarny to takie 3 w 1: zmywa makijaż i nawilża skórę jak mleczko, zmywa wszelkie zanieczyszczenia i działa antyseptycznie jak żel lub pianka do twarzy oraz odświeża skórę i neutralizuje jej ph jak tonik, a także zmywa makijaż oczu. To taki kompletny kosmetyk do demakijażu: najpierw wyciąga z porów wszelkie zanieczyszczenia, a następnie je zwęża i zamyka. Hmm może i przekonam się do używania płynów micelarnych...

Dziś opowiem jakie wrażenie na mnie zrobił lipowy płyn micelarny firmy SYLVECO:
Wyjątkowo delikatny i jednocześnie skuteczny, hypoalergiczny preparat, który dokładnie oczyszcza skórę. Zawiera ekstrakt z kwiatów lipy szerokolistnej, który wykazuje działanie nawilżające i osłaniające, zwiększa elastyczność i sprężystość oraz odporność skóry na utratę wody. Ponadto wyciąg ten polecany jest w pielęgnacji oczu, łagodzi podrażnienia i koi zaczerwienioną skórę. Delikatny składnik myjący pozwala łatwo usunąć nawet intensywny i wodoodporny makijaż. Po zastosowaniu kosmetyku skóra pozostaje gładka, czysta i świeża.

Płyn znajduje się w plastikowej brązowej  butelce z zamknięciem na klapkę. Naklejka zawiera wszystkie potrzebne, szczegółowe informacje z opisem 3 występujących w płynie ziół. Bardzo podobają mi się etykiety kosmetyków Sylveco, nie tylko czytamy o sposobie używania, składzie, ale też możemy zapoznać się z ziołami występującymi w danym produkcie. Płyn ma ciemną barwę, zapach ziołowy, według mnie dość przyjemny (moja córka mówi, że pachnie stomatologiem). 
Teraz przejdźmy do jego podstawowej funkcji czyli oczyszczania skóry.
Jestem zaskoczona, że tak świetnie sobie radzi ze zmywaniem makijażu, nawet oczu, a oczy maluję dość mocno. Nie dosyć, że zmywa to jeszcze nie podrażnia ich, nie uczula, nic nie szczypie. Prawdę mówiąc gdy go otrzymałam do testów nie wiązałam z nim wielkich nadziei,a tu proszę takie zaskoczenie. Pozostawia twarz nie dosyć, że dobrze oczyszczoną, to w dodatku porządnie nawilżoną i odświeżoną.Dość wydajny, oczywiście w zależności ile makijażu mamy na twarzy.
Płyn trochę się pieni, ale nie powoduje uczucia lepkości. Jest bardzo delikatny i przyjemny w użyciu. Nie wypowiem się co do zmywania makijażu wodoodpornego, bo kosmetyków wodoodpornych nie używam. Jeśli ktoś lubi naturalne kosmetyki i takie produkty 3w1 to ten płyn jest dla niego, polecam!

Skład: Woda, Ekstrakt z lipy, Glukozyd decylowy, Gliceryna, Panthenol, Alantoina, Proteiny z owsa, Ekstrakt z aloesu, Kwas mlekowy, Kwas fitowy, Alkohol benzylowy, Kwas dehydrooctowy

Pojemność: 200 ml, cena: 17,46 zł, kupimy np. TU

Popularne posty