Maska oczyszczająca Zielona Glinka NACOMI

NACOMI to firma, która działa na polskim rynku od 2008 r., produkty sprowadzane są bezpośrednio z Maroka, ciekawe, naturalne  kosmetyki, ceny bardzo przystępne. Kupiłam więc zieloną glinkę - maskę oczyszczającą do twarzy.Glinkę zieloną można  stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów.

Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tej glinki oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji substancji szkodliwych, a także chemicznej absorpcji wody. Stosowanie na skórę glinki zielonej ma działanie wychwytujące toksyny zgromadzone na jej powierzchni i jednocześnie odżywiają ją.Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. 
Skład: Montmorillonite (Green Clay) 100%

Pojemność: 200 g, cena: 20 zł ( są dostępne również 100 g i 300 g)


Maseczkę używam 1 x w tygodniu. Jedną łyżeczkę proszku mieszam z chłodną wodą lub z hydrolatem (można jeszcze z olejem) do uzyskania dość gęstej, jednolitej bez grudek papki. Należy pamiętać, że glinki w postaci sypkiej nie mieszamy w metalowych naczyniach! Zieloną papkę ( kolor wychodzi bardzo ładny) nakładam na twarz, jak każda glinka zasycha po jakimś czasie na twarzy. Trzymam ją 10 minut, więcej po prostu nie da się. Gdy porządnie zaschnie a tak właśnie jest po 10 minutach czuć porządne ściąganie, pieczenie, nie jest to zbyt przyjemne więc zmywam wodą. Skóra od razu jest pięknie wygładzona, nawilżona. Gdy przesuwam palcami po twarzy czuję jej cudowną miękkość. Maska regularnie stosowana zmniejsza stany zapalne, wysusza krostki, cera mniej się przetłuszcza i reguluje wydzielanie sebum, naprawdę twarz mniej mi się błyszczy.
Maska bardzo wydajna, tylko raz w tygodniu i tylko jedna łyżeczka proszku starcza naprawdę na bardzo długo. 
W ofercie produktów Nacomi mamy jeszcze glinki białe, czerwone, ghassoul. Polecam dobrać odpowiednią do swoich potrzeb i używać. 


Dostępność maski w Hebe lub w sklepie internetowym: www.skarby-swiata.com.pl

Popularne posty