Marokańska glinka GHASSOUL i maska kompres FEMI

Pisałam już nie raz o glinkach, uwielbiam je jako maseczki do twarzy, dawno miałam ochotę na glinkę marokańską GHASSOUL i muszę stwierdzić, że jest naprawdę super!
Glinka Ghassoul (Rassoul lub Rhassoul) tłumaczona z arabskiego "ta,która czyści" występuje tylko w jednym miejscu na świecie w Tamdafelt w północno-zachodniej części Maroko, w rejonie miasta Fez. Wydobywana jest ręcznie w podziemnej kopalni. W trakcie procesu wydobycia partie glinki są numerowane i oznaczane, nie mają kontaktu z innymi surowcami. Proces płukania czystą wodą, sterylizacji oraz suszenia glinki w promieniach słonecznych odbywa się w zakładzie w Fez dokąd glinka przewożona jest z kopalni w specjalnie do tego celu przygotowanych plastikowych torbach. Następnie glinka jest rozdrabniana do formy proszku o grubości 150 μ. Na koniec przeprowadzane są badania laboratoryjne oraz odbywa się pakowanie w oznaczone numerem serii papierowe worki. Pieczę nad całością wydobycia i konfekcjonowania produkcji glinki sprawuje Societe du Ghassoul. Glinka Ghassoul posiada francuski certyfikat ECOCERT, jest w 100% ekologiczna.
W tradycji beduińskiej stosowana była do czyszczenia włosów, twarzy i ciała.  Dawniej w Maroko spożywana była przez kobiety w ciąży w celu obniżenia kwasowości żołądka.Współcześnie stosowana jest w zabiegach spa w ekskluzywnych ośrodkach na całym świecie, w kosmetyce, dermatologii oraz farmakologii.

Skład:
Skład glinki to 55-65% krzemionka (SiO2), <21% magnez (MgO), <5% Aluminium (Al203), <3% lime (CaO), <2% Ferric Oxide (Fe2O3) oraz Soda, Potas, Tytan. Ph glinki waha się w granicach 6.0 – 9.0 w temperaturze 20°C. Po wymieszaniu z wodą glinka tworzy kleistą masę, bardzo lekko pieniącą się.  Posiada właściwości myjące i absorbujące.

Glinka Ghassoul sprawdza się wyśmienicie w pielęgnacji każdego typu cery, ze szczególnym wskazaniem cery wrażliwej, przetłuszczającej się i trądzikowej.

Niewielką ilość glinki rozrabiam z wodą( używam mineralnej) lub z hydrolatem tak, aby nie była ani zbyt gęsta ani zbyt rzadka. Szpatułką nakładam na twarz i trzymam ok. 15 minut. Glinka jak każda inna zaraz zastyga na twarzy. Aby co chwila nie spryskiwać twarzy wodą i nie pozwolić zastygnąć glince ( oj piecze i boli jak do tego dopuścimy) wykorzystuję maskę kompres kupioną w sklepie Femi. 
To taka mała niepozorna rzecz przypominająca tabletkę:
Maska kompres wykonana jest z tkaniny intensywnie chłonącej roztwór wodny. Ma kształt dużej tabletki, która po kontakcie z wodą czy też hydrolatem kilakrotnie zwiększa swoją objętość.W tym stanie nakłada się ją na skórę twarzy, na przykład na krem, olejek lub maseczkę. Maseczka oddaje skórze pochłonięty płyn i intensywnie wspomaga nawilżanie.

Po zanurzeniu jej w 15 ml hydrolatu lub ewentualnie wodzie ulega rozpulchnieniu (po ok. 1 minucie). Wygląda wtedy tak:
Rozwijam ją i nakładam na twarz, maska posiada otwory na oczy, usta i dziurki nosa. Gdy glinka zaczyna zastygać szybko ją nakładam  i trzymam ok. 10 minut. A wygląda to tak:
Wygoda z kompresem jest niesamowita, nie trzeba maseczki z glinką pilnować, aby nie zastygła jak kamień, nie trzeba ciągle utrzymywać jej wilgotności, cały czas czuć przyjemne nawilżenie i możemy spokojnie w tym czasie zająć się czymkolwiek. Kompres nie spada z twarzy, nie powoduje żadnego dyskomfortu.
Po ok. 15 minutach zdejmuję kompres, wyrzucam, a glinkę zmywam wodą. Zmywa się bardzo łatwo i szybko, przy spłukiwaniu wyczuwam delikatne drobinki.
Twarz jest cudownie oczyszczona, bardzo rozjaśniona i wygładzona. Wszelkie zmiany na skórze, zaczerwienienia może nie znikają od razu, ale są znacznie zmniejszone. Przy regularnym stosowaniu niedoskonałości goją się szybciej. Tylko jest jedno ale, maseczka tak dogłębnie oczyszcza skórę, że wszelkie zanieczyszczenia  wychodzą na zewnątrz w postaci krostek, więc maseczkę nakładajmy raczej wieczorem. Te syfki ( w każdym razie u mnie tak jest) przecieram tonikiem i na drugi dzień nie ma po nich śladu. Czas zużycia glinki dość długi, na moim opakowaniu to lipiec 2016 i oczywiście glinka bardzo wydajna, a do tego cena niska. Polecam glinkę jak i kompresiki!

Glinkę GHASSOUL o pojemności 100 g w cenie 14,90 zł kupimy w sklepie EcoSpa  klik
Maskę kompres Femi 5 szt. w cenie 45 zł kupimy tu  klik

Komentarze

Popularne posty