KERASTASE Resistance Therapiste - podaruj swoim włosom drugie życie


Kosmetyki do włosów francuskiej marki KERASTASE, założonej w 1964 r. należą do moich ulubionych. Piękne opakowania przyciągają wzrok, cudowny zapach wszystkich produktów pielegnacyjnych sprawia, że mycie włosów to przyjemność, a działanie i efekty powodują, że mimo wysokiej ceny chcemy zaznać trochę luksusu i poczuć się dzięki nimi pięknymi kobietami.
Seria RESISTANCE THERAPISTE powstała w 2015 r. i jest przeznaczona do włosów bardzo zniszczonych, poddanych zbyt wielu zabiegom fryzjerskim. Zaznaczone cyfry na opakowaniach  3-4 to skala erozji włosa.
Efekty jakie przynosi pielęgnacja tej kolekcji:
- silnie odbudowane włókno włosa,
- scalone końcówki,
- olśniewający blask,
- miękość w dotyku

Przez lata, analizując budowę włosa skupiano się głównie na ceramidach i keratynie. 
Naukowcy wykazali, że także ważną rolę w strukturze włosa odgrywają KAPy. Te drobne białka łączą keratyny oraz je do siebie przyłączają. Bez tego wyjątkowo silnego zespolenia cała struktura włókna uległaby rozpadowi. W zdrowych włosach występują one, natomiast w przypadku uszkodzenia włosów zaczynają zanikać.
W nowej linii Kerastase zastosowano więc kompleks Fibra Kap™, który rekompensuje utratę KAPów oraz ekstrakt z Rośliny Rezurekcyjnej.

Myrothamnus Flabellifolia lub roślina rezurekcyjna jest znana ze zdolności przetrwania w warunkach praktycznie całkowicie pozbawionych wody oraz powrócenia do życia po ponad 10 latach trwania w stanie bliskim zwiędnięcia. 

Linia Resistance Therapiste składa się z 4 kosmetyków, ja dziś opiszę dwa z nich:

ODŻYWKA PRZED KĄPIELĄ THERAPISTE

Odżywka przed kąpielą przeznaczona jest do włosów bardzo zniszczonych, które zostały poddane zbyt wielu zabiegom czy narażone na działanie czynników zewnętrznych. Pomaga odbudować i chronić strukturę włosów, przywraca im siłę, elastyczność i lekkość.
Odżywka ma lekką konsystencję,która zapewnia równomierne i precyzyjnie rozprowadzenie po włosach. Posiada piękny, zmysłowy zapach, który długo pozostaje na włosach i unosi się w łazience po umyciu włosów. Nie pozostawia tłustej warstwy, przez co niepotrzebnie nie obciąża włosów. Odżywka ma wygodną aplikację, tuba ze stabilną zakrętką, umożliwia postawienie. Odżywka dość gęsta, ale nie tak wydajna jak kąpiel.

Odżywkę nanosimy na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy przed zastosowaniem kąpieli (więc odwrotnie niż tradycyjną metodą). Należy wmasować w pasma włosów, szczególnie na końcówki, pozostawić na 2-3 minuty i dokładnie spłukać.
Włosy od razu odzyskują miękkość i nawilżenie.

Pojemność: 200 ml, dostępność w salonach fryzjerskich, ja kupiłam w sklepie internetowym shopla.pl, tam cena: 89,49 złKĄPIEL THERAPISTE


Specjalna kąpiel przeznaczona do włosów zniszczonych i osłabionych, poddanych licznym zabiegom chemicznym. Produkt odbudowuje i wzmacnia uszkodzone pasma oraz końcówki. Chroni je od nasady, aż po same końce. Można go stosować do codziennej pielęgnacji włosów.
Balsam ma piękny, delikatny zapach i lekką konsystencję, co zapewnia łatwą oraz wygodną aplikację. Kosmetyk zapewnia efekt wygładzonych i miękkich włosów, a pasma są przyjemne w dotyku. Dodatkowo produkt ułatwia układanie oraz rozczesywanie włosów i jest bardzo wydajny.
Kąpiel w ilości odpowiadającej orzecha włoskiego należy nanieść na dłonie, rozsmarować, a następnie aplikować na włosy po odżywce. Aplikację rozpoczynamy od końcówek, a następnie kolejną nałożoną porcję nakładamy na całe włosy. Należy wmasować dokładnie w pasma, a następnie spłukać wodą. Czynność można powtórzyć.

Konsystencja kąpieli ma postać żelową oraz piękny zapach! Kąpiel jest bardzo wydajna. Podczas pielęgnacji włosów na jedną butelkę kąpieli zużyłam prawie dwie odżywki.
Włosy po użyciu kąpieli są miękkie, lśniące, nie skrzypią w palcach jak to w niektórych szamponach, że szybko trzeba zaraz użyć odżywki.
Pojemność: 250 ml, ja kupiłam w sklepie shopla.pl, cena: 71,99 zł


Pielęgnacja moich włosów linią Resistance Therapiste przyniosła niesamowite rezultaty. Już po jednym zabiegu włosy odzyskują zdrowy wygląd, blask, niezwykłą miękkość, nawilżenie. Odżywka i kąpiel sprawia, że włosy po stylizacji wyglądają pięknie! Ze względu na wysoką cenę używam 3-4 razy w tygodniu ( myję włosy codziennie).
Polecam tą linię, jeśli macie suche, zniszczone włosy, a chcecie aby nabrały drugiego życia.

Czy używacie kosmetyków pielęgujących włosy Kerastase?

Popularne posty