DARSONVAL

Od kilku tygodni używam, więc mogę co nieco juz napisać. Wpierw krótko co to za zabieg:  Darsonwalizacja czyli elektroterapia wysokiej częstotliwości wytwarza prąd dużej prędkości obrotowej, który można zamienić w energię cieplną służącą do likwidacji bakterii z miejsc poddanych zabiegowi. W tym celu używa się urządzenia zwanego Darsonval lub Derma Wand.

Profesjonalne urządzenie powinno być wyposażone w 4 końcówki, zwane pelotkami:
- pelota "grzybek" - do zabiegów na twarz, dekolt, plecy - dezynfekcja skóry, zamykanie porów;
- pelota "grzebień" - do skóry głowy - pobudza procesy regeneracyjne, zamyka łuski włosów;
- pelota "łezka" i pelota "punktowa" - do trudno dostępnych miejsc np. okolice nosa, uszu.
Ja kupiłam taki 

Zastosowanie:
 •  w sposób wyraźny i widoczny ujędrnia i wygładza skórę,
 •  redukuje zmarszczki (uzyskujemy tym sposobem efekt liftingu),
 •  poprawia ukrwienie skóry,
 • ściąga rozszerzone pory – dzięki czemu cera prezentuje się lepiej, wygląda na zdrowszą,
 • dzięki ozonowi ma silnie działanie bakteriobójcze, co ma wiele zastosowań, np. przed i po wykonaniem zabiegów kosmetycznych, redukcja bakterii, zmniejsza także w wyraźny sposób problem trądziku (zarówno trądzik młodzieńczy, różowaty, jak i trądzik hormonalny),
 • hamuje wydzielanie sebum, czyli nadmiernego wydzielania łoju przez skórę, tzw. łojotku,
 • pobudza procesy regeneracji i odnowy skóry,
 • aktywnie stymuluje złuszczanie martwego naskórka,
 • przywraca zdrowy promienny wygląd cery,
 • sprawdza się idealnie po depilacji woskiem w celu uniknięcia zapalenia mieszków włosowych.

Przeciwwskazania:


- trądzik różowaty
- stany alergiczne skóry
- ciąża
- nadciśnienie
- obrzęki
- nadpopudliwość nerwowa
- choroby serca
- przerwana ciągłość skóry
- gorączka
- astma
- choroby układu nerwowego
- padaczka
- metalowe implanty
- strach przed prądem
Tak prezentują się pelotki

Sposób użycia:
 1. Zmywamy oczywiście makijaż,zdejmujemy biżuterię, powierzchnia ciała i twarzy powinna być sucha (mokra sprawi, że pelota może pęknąć).
 2. Suchymi dłońmi wyjmujemy urządzenie z opakowania i dokonujemy kontroli urządzenia, np.  czy przewód nie ma widocznych fizycznych uszkodzeń, ustawiamy włącznik w pozycji wyłączony.
 3. Trzymamy urządzenie jedną ręką za jego górę – okolice potencjometru/włącznika.
 4. Podłączamy urządzenie do sieci 220V i za pomocą pokrętła/włącznika wykonując jego obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara uruchamiamy urządzenie (usłyszysz charakterystyczny dźwięk kliknięcia) oraz ustawiamy jego moc, zacznij od najmniejszych wartości, im dalej w prawo tym moc darsonvala / derma wand będzie większa. Urządzeniem nie należy dotykać metalowych przedmiotów
 5. Przykładamy pelotę (szklaną końcówkę darsonvala) do skóry i dostosowujemy moc pracy urządzenia, przesuwaj pelotę w górę od szyi, powoli przesuń na brodę, twarz, policzek, nos i czoło. Uwaga nie wykonujemy zabiegu na powiekach i wielką ostrożnością wykonujemy zabieg w okolicach oczu (tylko na najniższych wartościach), chroń oczy podczas zabiegu ponieważ ozon wytwarzany podczas zabiegu jest szkodliwy dla wzroku. Podczas zabiegu na skórze mogą znajdować się kosmetyki (takie jak np. maseczki), jednakże tylko oleiste (nie na bazie wody) bez zwartości spirytusu.
 6. Aby uniknąć efektu iskrzenia prądu darsonvala (choć  taka forma wykonywania zabiegu także jest możliwa i prawidłowa) przed przyłożeniem peloty do skóry należy ustawić najniższe natężenie mocy, a następnie po przyłożeniu peloty do skóry, stopniowo je zwiększać. Przed zabraniem peloty od skóry, należy ustawić moc urządzenia na minimum, wyłączyć urządzenie i wtedy dopiero wtedy odsunąć pelotę od skóry. Przy wkładaniu i wyjmowaniu pelot, urządzenie MUSI być obowiązkowo wyłączone.
 7. Zabieg twarzy i dekoltu powinien trwać od 5 do 10 min. Zabieg może być wykonywane do 2 razy na dzień. Pamiętaj aby zabiegów darsonvalem nie łączyć z zabiegami wykonywanymi innymi prądami.
Zabieg nie jest bolesny, czuć trochę smrodek ozonu, lekko szczypie przy odrywaniu pelotki.

Moja opinia:

Używam codziennie wieczorem około 10 minut. Wysuszyły mi się ładnie krostki, które pojawiły się przed okresem, na pewno zapobiega pojawianiu się nowych, choć nie ukrywam że jakaś tam mi czasem wyskoczy, Faktycznie liftinguje twarz, wydaje mi się, że mam jędrniejszą, lepiej ukrwioną i jakby pełniejszą buźkę. Mam cerę mieszaną z tendencją do strasznego błyszczenia, zwłaszcza w strefie T, po zabiegach Darsonvalem mniej się błyszczy, mimo, że używam tych samych kremów i podkładów matujących co kiedyś. Co drugi dzień przeczesuję również włosy i skórę głowy pelotą " grzebień". Nie mam problemów ani z wypadaniem włosów ani ich przetłuszczaniem, ale po zabiegach mogę stwierdzić lepszą kondycję włosów. Urządzenie nie jest drogie, nie jest skomplikowane w obsłudze, więc naprawdę warto mieć go w domu. Zabieg darsonwalizacji w salonach kosmetycznych to koszt od 30 zł wzwyż i nie kończy się na jednej wizycie , więc na pewno się zwróci się nam koszt. Kupujcie, zachęcam!

Koszt: 145 zł, ja kupiłam na stronie: importmania.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty