VAXOL Spray do uszu

Jak czyścicie uszy z zalegającej woskowiny? Wszyscy trąbią naokoło, że nie wolno w tym celu używać patyczków higienicznych, które mogą  podrażnić delikatną skórę przewodu słuchowego, a wprowadzone zbyt głęboko uszkodzić błonę bębenkową. Podczas próby czyszczenia często zdarza się, że woskowina wpychana jest do głębszych części ucha. Dochodzi wówczas do zatkania przewodu słuchowego lub ograniczenia ruchomości błony bębenkowej. Zatkanie takie jest jedną z najczęstszych przyczyn pogorszenia słuchu lub może doprowadzić do zapalenia przewodu słuchowego. 


A czym jest owa woskowina? Czy wiecie, że  jest pożyteczną wydzieliną naszego organizmu, która natłuszcza i chroni zewnętrzny przewód słuchowy. Dzięki niej w naturalnym procesie samooczyszczania ucha złuszczony naskórek oraz zanieczyszczenia migrują w kierunku ujścia przewodu słuchowego zewnętrznego.
Zgromadzona w nadmiarze woskowina tworzy korki woskowinowe, które mogą zamykać światło przewodu słuchowego. Zatkanie przewodu słuchowego występuje zwykle nagle – np. po kąpieli, kiedy korek woskowinowy napęcznieje lub po czyszczeniu ucha patyczkami higienicznymi, kiedy woskowina zostaje „upchana” w węższym od chrzęstnego, kostnym odcinku przewodu słuchowego.
Częste oczyszczanie przewodu nie jest wskazane, ponieważ niedobór woskowiny może prowadzić do wystąpienia swądu ucha, wysychania i łuszczenia się skóry. Można też usunąć zbyt dużo woskowiny przez co zostanie ona ponownie szybko i w dużej ilości wyprodukowana, co zaburzy naturalny poziom jej produkcji. Spowoduje to szybkie zatkanie ucha zbyt dużą jej ilością, w efekcie wskazana będzie konsultacja laryngologa.
Jest wiele preparatów do usuwania woskowiny. Ja wybrałam spray do uszu VAXOL ( tu klik więcej informacji o firmie i produkcie) firmy FW Medical Ltd. produkowany w Wielkiej Brytanii.

- jako jedyny produkt do uszu posiada rekomendacje Polskich Towarzystw Laryngologicznych
- od 10 lat jest najchętniej używanym preparatem do pielęgnacji uszu dzieci i dorosłych
- odpowiednio wyprofilowana końcówka aplikatora zapewnia bezpieczne zastosowanie preparatu
- produkt można stosować w każdej pozycji
- delikatna aplikacja bez ciśnienia
- ma w 100% naturalny skład: oliwę z oliwek wg standardów farmaceutycznych. Oliwa z oliwek zawiera polifenole mające działanie antyoksydacyjne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Jej składnikiem jest również witamina E, której zadaniem jest zmniejszenie utraty wody przez skórę, poprawa elastyczności naskórka oraz zapobieganie powstawaniu podrażnień
- można stosować u niemowląt, dzieci i dorosłych. W przypadku dzieci poniżej 1-go r.ż. należy zasięgnąć opinii lekarza
- wygodny, bezpieczny i łatwy w użyciu spray
- wydajny – zawiera aż 200 dawek.
- pomaga również chronić uszy przed infekcjami oraz pielęgnuje skórę zewnętrznego przewodu słuchowego. 
Przy stosowaniu profilaktycznym Vaxol zapobiega powstawaniu czopków woskowinowych poprzez wspieranie naturalnego procesu samooczyszczania się przewodu słuchowego. Vaxol tworzy także barierę przed przedostaniem się wody do wnętrza ucha, dzięki czemu pomaga zapobiegać rozwojowi infekcji (np. „ucho pływaka”). Oliwa z oliwek zawarta w przeparcie pielęgnuje często wysuszoną lub podrażnioną skórę zewnętrznego przewodu słuchowego.

Jak używam sprayu?
Przed pierwszym użyciem nowego opakowania Vaxol należy ogrzać buteleczkę w dłoniach, wstrząsnąć oraz nacisnąć końcówkę 3-4 razy do pojawienia się substancji aktywnej. Przy naciskaniu trzymaj końcówkę skierowaną od siebie. Ta procedura przygotuje system dawkowania do pierwszego stosowania. Vaxol jest najbardziej skuteczny, gdy buteleczka jest ogrzana w dłoni i wstrząśnięta przed użyciem. Pociągnij delikatnie małżowinę uszną u noworodka i niemowlęcia do dołu, u dzieci starszych i dorosłych do tyłu i do góry.Wprowadź aplikator do przewodu słuchowego i naciśnij końcówkę. Delikatnie uciśnij i pomasuj skrawek ucha. Nadmiar preparatu wytrzyj ręcznikiem lub chusteczką. Po użyciu końcówkę można zdjąć i opłukać w gorącej wodzie. Po wyschnięciu założyć ponownie na zawór.

Stosujemy spray wszyscy w domu profilaktycznie  1-2 razy w tygodniu jedną dawkę do każdego ucha w celu zmiękczenia woskowiny usznej i ułatwienia jej ewakuacji. 
Osoby uprawiające sporty wodne –powinny  stosować 1 dawkę Vaxol do każdego przewodu słuchowego przed korzystaniem z kąpieli w basenie, jeziorze czy morzu w celu zwiększenia ochrony przed penetracją wody w głąb przewodu słuchowego zewnętrznego.

Polecam spray VAXOL, jest tani i skuteczny, łatwy w obsłudze i bezpieczny. Kilka razy po zastosowaniu sprayu zdarzyło mi się, że przez pewien czas miałam zatkane jedno lub drugie ucho, trwało to na szczęście nie długo, moje dzieci natomiast nie zaobserwowały u siebie czegoś takiego.

Wszelkie lekarstwa zamawiam w aptece internetowej DOZ.PL cena za buteleczkę o pojemności 10 ml: 24,49 zł

A wy czym usuwacie woskowinę z uszu?

Komentarze

Popularne posty